DUYURULAR : BLOG İNSAN KAYNAKLARI HABERLER
Müşteri Hizmetleri 0 (232) 251 7 251
Klima için Sıkça Sorulan Sorular
Tardem İklimlendirme İnşaat bünyesinde hangi klima çeşitleri bulunmaktadır?
Inverter ve On-Off klima önderliğinde duvar tipi split, yer-tavan tipi, salon tipi, VRV-VRF Sistemleri, hava perdeleri gibi ihtiyacınız olabilecek her çeşit klima bulunmaktadır.

Klimalar en çok elektriği ne zaman çeker?
Klimalar en fazla elektrik tüketimini çalışması durduktan sonra ardından hemen tekrar çalıştırdığınızda çeker.

Inverter Klima ne demektir? Faydaları Nelerdir?
Inverter klimalar oda sıcaklığını istenilen seviyede sabitler. Inverter klima istenilen değere ulaştığında çalışmasını durdurmaz ancak istenilen değeri koruyarak en az enerji seviyesi ile çalışmaya devam ederler. Bu durum elektrik tüketimini azaltarak daha az ödemenizi sağlar. Inverter klimalar enerji tasarrufları sayesinde çok kısa sürede kendilerini amorti etmektedirler.
 
On-Off Klima Nedir?
Klasik klimalar oda sıcaklığı istenilen değere geldiğinde dururlar. İstenilen oda sıcaklığına tekrar ulaşmak için fazla enerji harcarlar.

Kaç BTU değerinde klima almalıyım?
Alanınızın kapasitesini belirleyen bir çok etken bulunmaktadır. Konsuunda uzman yetkilimiz tarafından bu etkenler göz önüne alınarak hesaplama yapılmaktadır. Klimanın kullanılacak olduğu alanın hangi yöne baktığı, ara kat, zemin yada çatı katı olması, güneşi görme durumu, çatı katı ise üzerinde çatı olup olmadığı, metrekaresi, tavan yüksekliği gibi bir çok etkene göre hesaplanmaktadır.
 
Klima servis hizmeti veriyor musunuz?
Klimalarınızın garanti kapsamından çıkmaması için garanti süresi dolana kadar yetkili servisiniz yardımcı olmaktadır. Ancak garanti kapsamında olmayan klimalarınıza servis hizmeti sunmaktayız.

Cop ve EER değerleri neyi ifade etmektedir?
Cop ısıtma değerini, EER soğutma değerini ifade etmektedir. Cop ve EER değerleri ne kadar yüksekse klima o kadar verimlidir.

VRF sistem nedir? Nerelerde Kullanılır?
VRF sistem, "Değişken Soğutuculu Sistem" anlamındadır. Tek bir dış ünite ile gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebilen klima sistemleridir.

Akıllı binaların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilen VRF Sistemler, genellikle alışveriş merkezleri, ofisler, plazalar, villalar, oteller, restaurantlar gibi birbirinden bağımsız birçok yerde kullanılabilmektedir.

Multi split klima nedir?
Çoklu split anlamına gelen Multi Split Klimalarda birden fazla iç ünitenin, tek bir dış üniteye bağlanmasıdır.

keşif